Z jakich materiałów korzystamy?

Odpowiedni podręcznik i materiały pomocnicze wybrane zostają po przeprowadzeniu pierwszych zajęć z konkretnymi słuchaczami oraz dokonaniu analizy ich potrzeb. Wówczas też opracowane będą programy kursu, dopasowane do umiejętności i potrzeb poszczególnych grup.

W chwili obecnej dysponujemy biblioteka liczącą ponad 500 książek (podręczniki, słowniki, książki popularnonaukowe, itp)

Uczniowie mogą zakupić lub zamówić u nas wybrany podręcznik, ale nie jest to obowiązkowe - wówczas korzystają z otrzymywanych na zajęciach materiałów.

Poza podręcznikiem, zawsze korzystamy z różnorodnych materiałów, tak aby możliwie jak najdokłądniej dopasowac się do potrzeb naszych uczniów. W pracy codziennej korzystamy z nowoczesnych podręczników dopuszczonych du użytku przez MEN, nowoczesnych programów komputerowych, filmów wideo oraz nagrań.